Mężczyzna nie może się obyć bez odpowiedniej torby do pracy, to dla każdego pana ważny atrybut. Musu ona spełnić swoje funkcje praktyczne, ale również dodać szyku. Wbrew pozorom wybór w tym zakresie nie jest prostym zadaniem. Odpowiednia torba musi połączyć różnorakie funkcje, oraz być dopasowana do temperamentu właściciela i charakteru pracy.

W świecie męskich toreb występować będą nesesery, aktówki, listonoszki, kopertówki czy lekarskie torby. Każda może być wykonana z innego materiału i mieć inne wykończenie. Na tym jednak nie koniec. Torba, która przed wyjściem weźmiemy do reki musi być dopasowana do reszty stylizacji. Listonoszka jako dodatek do spodni dresowych czy adidasów będzie pasować, ale nie będzie można już wziąć do ręki aktówki czy nesesera. Nie powinniśmy popełniać modowego faux pas ze względu na siebie i poczucie estetyki, która może przeżyć z tego powodu rozczarowanie.

Neseser

Teczka dla biznesmenaNeseser to mała prostokątna walizka z rączka. Najczęściej ma specjalne usztywnienie wykonane z aluminium albo tworzywa sztucznego. Bardzo często jest tam również zamek szyfrowy. Ten rodzaj torby najlepiej będzie chronić dokumenty, laptopa i inne wyposażenie. Niekiedy mówi się, że to torba dyplomatów, dlatego określa się również neseser dyplomatką.

Jeśli charakter pracy wymaga dbałości o dokumenty takie torby bardzo dobrze się sprawdzą. Warto podkreślić, że ten rodzaj torby nosi się za rączkę. Jeśli w pracy musimy często się przemieszczać potrzebujemy raczej innego rozwiązania, ponieważ takie noszenie torby może okazać się przede wszystkim uciążliwe. Neseser ma tez bardziej oficjalny charakter, nie można tutaj na żadną ekstrawagancję. Dlatego w ofercie są modele wykonane ze skóry, czarne i brązowe. Rzadko wybiera się propozycje dwukolorowe albo metaliczne z aluminium.

Dyplomatka pasuje do stroju oficjalnego – klasycznego garnituru, do którego będzie nosić się skórzane Oksfordy, derby, monki a na rękę zakłada zegarek markowy na skórzanym pasku. Jeśli jednak na co dzień nie chodzimy w garniturach i wełnianych płaszczach to neseser nie będzie dobrym wyborem.

Teczka – aktówka

Aktówka już z samej nazwy będzie zdradzać nam przeznaczenie torby. To najbardziej klasyczna torba do przenoszenia dokumentów. Tak jak neseser ma prostokątny kształt i rączkę z tą różnica, że otwierana będzie od góry i zamykana klapą z klamrą jedną lub dwiema. Dostęp do zawartości torby jest prostszy, nie trzeba będzie jej rozkładać. To torba, która przede wszystkim jest popularna wśród prawników.

"Teczki skórzane to obowiązkowe wyposażenie osób pracujących umysłowo i codziennie zajmujących się przygotowywaniem, opracowywaniem czy pracą nad dokumentami" (źródło: https://e-mcklein.pl/pol_m_Dla-Niego_Teczki-Skorzane-103.html).

- Artur Sadowski, McKlein

Styl jej jest zazwyczaj oficjalny, jednak są również aktówki, które mają nieco bardziej luźną formę. Poza klasycznymi czarnymi czy brązowymi pojawiają się inne odcienie, które niekiedy będą nawet lekko ekstrawaganckie. Obecnie aktówki wykonuje się również z różnych rodzajów skór. Jeśli twój styl to elegancja z nutką nonszalancji to ciekawą opcją będzie również aktówka, która będzie wykonana z postarzanej skóry, zamykana na dwie klamerki na dwóch paskach. Żeby wyróżnić się z tłumu będzie trzeba sporo zapłacić takie torby kosztują nawet około 300 zł.

Warto przeczytać