Rozmiar

walizkę należy dopasować do potrzeb. Jeśli wyjeżdżamy często ale na krótko więc nie bierzemy dużo rzeczy to potrzebna będzie mniejsza, dobrze zorganizowana torba bądź walizka. Na wakacje czy dłuższy urlop musi mieć większy rozmiar. Dużo miejsca na spakowanie rzeczy potrzeba gdy podróżuje się we dwoje a jeszcze więcej, jeśli będzie to podróż z dzieckiem. Warto wybrać klasyczny kształt walizki, bez udziwnień, łatwiej wtedy będzie zorganizować przestrzeń. Dobrze, gdy walizka czy torba posiada również zewnętrzne kieszenie, które sprawdzą się na mniejsze rzeczy.

Dla Pań na pewno istotny będzie wzór oraz kolor bagażu. Kolorowa walizka w pomarańczowym, czerwonym, limonkowym kolorze będzie świetnie wyglądać, zwracać uwagę i będzie można ją łatwo odszukać wśród innych. Wiele firm produkuje obecnie swoje walizki zwracając uwagę na ciekawe wzory np. kwiaty czy kartę.

Materiał

W sprzedaży mamy obecnie walizki sztywne albo miękkie torby, które wykonane są z materiałów, które odporne na rozdarcie i uszkodzenie. Wiadomo że na lotniskach czy w lukach bagażowych autobusu nikt nie obchodzi się z bagażem delikatnie a co za tym idzie musi to być produkt wytrzymały, by te różne przejścia był w stanie przetrwać. Większość walizek jest sztywna, wykonana z nowoczesnych materiałów i przy zastosowaniu nowych technologii. Rodzaj torby również wybiera się pod kątem tego jak często i na jak długo się wyjeżdża.

Markowa torba podróżna

Szczególnie zwracać należy uwagę na materiał, ponieważ wpływa on również na wagę walizki czy torby. Warto, by pusta walizka była jak najlżejsza, dodatkowe kilogramy utrudniają życie w podróży i ograniczą ilość rzeczy jakie będzie można zabrać, trzeba bowiem pamiętać, że istnieją limity wagowe bagażu i trzeba na nie zwracać uwagę, ponieważ za nadbagaż sporo się płaci. Miękkie walizki są praktyczne, ponieważ będą łatwiejsze do wypakowania i będzie można przestrzeń dobrze wykorzystać. Natomiast sztywne walizki będą w stanie lepiej chronić bagaż i są wygodniejsze, szczególnie gdy ktoś często pojawia się na lotniskach i spędza tam sporo czasu.

Kółeczka i uchwyty

Walizki na kółkach na pewno ułatwiają nam życie. Najlepsze będą propozycje na czterech kolach. Jest duża różnica w poruszaniu w przypadku dwóch a czterech kółek. Warto wybierać szerokie, gumowe kółka wpuszczone do środka walizki. Najwygodniejsze są takie, które mają na każdym z czterech rogów kółko obrotowe, sterowanie taką walizką jest komfortowe.

Przy podejmowaniu decyzji warto także zwrócić uwagę na to jakie są uchwyty i rączki. Teleskopowe wyciągane rączki powinno łatwo się wysuwać i chować a także mieć odpowiednią długośc. Uchwyt dobrze będzie, gdy jest miły w dotyki i wygodny. Im więcej jest różnych uchwytów z różnych stron walizki czy torby tym lepiej będzie się sprawdzać przy przenoszeniu w rożnych warunkach. Warto także zwrócić uwagę na rodzaj zapięcia, to bowiem taki element, który ma znaczenie w przypadku każdej walizki. Zamki powinny być proste w obsłudze, wygodne i dobre jakościowo, by nie dochodziło do ich rozerwania.

Warto przeczytać