Piękna pogoda za oknem sprawia, że możemy sobie planować zarówno długi urlop jak i krótkie weekendowe wyjazdy, dzięki którym będzie można oderwać się od codziennych spraw. Pojawia się pytanie jaka wybrać torbę na krótki weekendowy wyjazd. Odpowiedź na to pytanie uzależniona będzie od wielu czynników.

Czy jest torba uniwersalna?

Niestety takiej torby nie znajdziemy. Jest to związane między innymi z tym, że mamy różne długości wyjazdów, a to sprawia, że musimy mieć różnej wielkości torby na te wyjazdy, by zabrać wszystko co będzie potrzebne. Jaką torbę wybieramy na krótki wyjazd? Warto zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników:

Jaki będzie cel podróży, środek transportu jakim będziemy się poruszać, komunikacja na miejscu, w którym się znajdziemy czy charakter podróży prywatnej czy służbowej. Oczywiście inaczej pakujemy się, gdy wyjazd jest z dzieckiem inaczej gdy tylko jedziemy samodzielnie. Jaka będzie pogoda, to również ważne przy wyborze odpowiedniej torby.

Te czynniki wpływają wyraźnie na to jaka będzie odpowiednia torba. Warto przemyśleć sobie wszystkie czynniki przemawiające za i przeciw konkretnym produktom. Duża torba na ramię może nam dać w kość, gdy się okaże, że do hotelu spory kawałek idziemy pieszo. Walizki najlepiej spełniają swoje zadanie w miastach, na plaży już się z nimi nie będzie można poruszać, tylko trzeba je nieść. Jeśli lecimy samolotem musimy pamiętać o wymaganiach jakie stawia przewoźnik w zakresie wielkości torby.

Torba turystyczna

Torba weekendowa - na co zwrócić uwagę?

Dobra torba powinna spełniać swoje zadania, wygodnie musimy tam mieścić to wszystko co w trakcie wyjazdu będzie potrzebne. Musi być to również torba wytrzymała, ponieważ nie będzie nic gorszego niż zniszczone koło w trakcie takiego wyjazdu czy pęknięty materiał. Jeśli chodzi o estetykę na pewno najważniejsze będą osobiste preferencje. Na rodzinny wyjazd można wybrać jedną dużą torbę, w której wszystko się zmieści i będzie można ją wygodnie przenosić. Na służbowy wyjazd warto mieć niewielką walizkę, która będzie się ładnie, elegancko prezentować

Jak wybrać dobrze?

Torba podróżna to bardzo często alternatywa dla plecaków, idealna do samochodów, pojemna i wygodna o ile nie będzie trzeba pokonywać dużych dystansów. Praktycznie będzie ona niezawodna. Można powiedzieć, że takie torby najchętniej wybierane są przez rodziny z dziećmi.

Jeśli chodzi o wybór torby na pewno bardzo ważny będzie materiał. Warto postawić np. na nylonowe torby, które będą wytrzymałe i będzie można je również wygodnie czyścić. Materiały są odporne na zamoczenie. Torba dzięki temu może być praktyczna i dobrze się sprawdzać wiele lat. Nylon można również barwic na wiele różnych kolorów tym samym estetyka będzie atrakcyjna.

Dobrym wyborem będą także torby które mają montowane kółka, ponieważ dzięki nim nawet jeśli będzie trzeba przechodzić jakiś kawałek z taką torbą będzie to łatwiejsze i bez większych problemów będziemy sobie mogli dotrzeć do hotelu. Na pewno indywidualne oczekiwania i charakter wyjazdu to te czynniki, które wpływają na wybór torby.

Warto przeczytać