Mężczyzna z teczką w ręku to znany widok. Może to być biznesmen, pracownik uczelni, banku, lekarz a może ksiądz. Skórzane teczki raczej kojarzą się nam z mężczyznami. Jednak wydaje się, że to dodatek, który ma charakter uniwersalny i pasuje także do stylizacji Pań jak i do stylizacji panów. Przekonajcie się o tym.

Dodatek bizneswoman

Nie jest powiedziane, że kobieta nie może prowadzić firmy, jeździć na firmowe spotkania i spotykać się z innymi przedsiębiorcami. Wiele kobiet obecnie zajmuje wysokie stanowisko i nie wyobraża sobie przewożenia swoich rzeczy w zwykłej torebce. Nie ma więc w tym zaskoczenia, że kobiety sięgają po teczki i rzeczywiście ich potrzebują.

Z czym i jak ją nosić skórzaną torbę?

Kiedyś teczki i torby nosiło się wyłącznie do formalnych strojów, obecnie pasują do każdego ubioru, no poza dresem. Mogłoby się wydawać, że noszenie takiej torby nie będzie wygodne, jednak nic bardziej mylnego, a z punktu widzenia kobiet, które nie wychodzą z domu bez torebki, to przejaw dobrego smaku oraz elegancji.

Wygodnie i z klasą

Nawet jeśli praca nie jest związana z biznesem to nie problem, by pośród koszyków torebek, kopertówek pojawiła się także skórzana teczka. Przede wszystkim może pełnić takie role co torebka, można tam przenosić wygodnie podstawowe wyposażenie oraz inne niezbędne przedmioty.

Stylowa męska teczka

W zależności od tego jaki rozmiar wybierzemy może sporo pomieścić. Teczka będzie prezentowała się zdecydowanie lepiej niż materiałowa czy nawet plecak. Teczki maja często taką formę, że są w postaci całych organizerów, dlatego bez większych problemów będzie można wszystko sobie tam zorganizować. Umieszczenie poszczególnych rzeczy może być takie, że łatwiej będzie odnaleźć to co będzie nam w danej sytuacji potrzebne. Oczywiście będzie można również dopasować torbę pod kątem wielkości do własnych potrzeb, dlatego łatwiej będzie się tam zapakować i wszystkie rzeczy bez większych problemów będzie można zmieścić.

Męski atrybut

Tak jak pisaliśmy na początku z teczkami zdecydowanie częściej będzie się widywać mężczyzn. Do szkoły noszą je nauczyciele, którzy mogą zmieścić tam podstawowe materiały dla uczniów, również książki, sprawdziany. Lekarze mogą tam zmieścić podstawowe do badań przedmioty. Z teczkami spotykać możemy także prawników, udając się na rozprawę, ubezpieczycieli idących na spotkanie.

Jeśli panie chcą wyglądać elegancko mogą także wybrać do stroju torebkę, natomiast mężczyźni w tym względzie mają zdecydowanie mniejsze możliwości. Dlatego właśnie najchętniej wybierają sobie teczki jako symbol elegancji i stylu. Teczki skórzane to również bardzo dobry pomysł na prezent, zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn. Na pewno będzie to prezent, który ucieszy, a oprócz tego będą służyć przez długie lata.

Warto przeczytać