W naszej pracy często spotykamy się z koniecznością służbowych wyjazdów, wylotów. Oczywiście trzeba będzie przygotować sobie odpowiednie bagaże i jak się okazuje staje się to dość duży problem. Nagle zastanawiamy się czy zabrać siedem czy czternaście koszul czy walizka powinna być na kółkach czy może wybrać zwykłą torbę.

Jak Cię widzą, tak...

Oczywiście teoretycznie nie powinniśmy oceniać ludzi po wyglądzie, ale powiedzmy sobie o pewnym przykładzie. Jeśli na co dzień spotykamy kogoś kto wygląda elegancko a w innym miejscu, do którego się udamy tą samą osobę zobaczymy już mniej poważnie ubraną to na pewno zmieni się w jakieś mierze spojrzenie na taką osobę, nie będziemy już jej z taką samą powagą traktować.

Dlatego właśnie dobór dodatków do podróży służbowej może być bardzo ważny. Zarówno my jak i nasz szef powinien zwracać uwagę na to jakie elementy zabiera się na taką podróż. Wygląd będzie naszą wizytówka w trakcie takiej podróży i dlatego odpowiednie prezentowanie się będzie bardzo ważne. Wśród tych istotnych elementów bez wątpienia znajdują się również takie elementy jak torba czy walizka podróżna. Najlepiej wybrać taka jednolitego koloru, najlepiej w kolorze neutralnym ciemnym. Wychodząc z domu warto sprawdzić czy walizka pasuje do naszego eleganckiego stroju.

Bagaż podręczny

Wybór środka

Oczywiście to jaki bagaż będzie się zabierać będzie uzależnione od tego jaki środek podróży będzie realizował dany transportu. Do samolotu lepsze są torby podróżne z kółkami, rączkami, lekkie ale sztywne. W samolotach mamy ograniczenie bagażu, dlatego powinniśmy o tym pamiętać i wybierać lekki bagaż. Warto pamiętać także o odpowiednim zabezpieczeniu sprzętu jaki będziemy ze sobą zabierać, szczególnie, gdy znajdzie się w luku bagażowym.

W pociągach również wygodna będzie walizka, ale najlepiej niezbyt duża, tak by zmieściła się nad siedzeniami na organizowanych tam półkach. Jeśli wybieramy się samochodem będzie to najkorzystniejsza opcja, ponieważ bagaż nie ma takiego znaczenia a dodatkowo to co najbardziej narażone na pogniecenie może się znajdować w pokrowcach, które umieści się z tyłu samochodu. Na pewno warto sobie dobrze przemyśleć gdzie się wybieramy i co w trakcie takiego wyjazdu będzie nam potrzebne, by nie zabierać na wyjazd zbyt wiele rzeczy.

Samo pakowanie może nam nastręczać trudności, jednak warto dążyć do tego, by zmieścić się w jednym bagażu i ograniczyć ilość zabieranych ze sobą toreb. Niektóre torby maja także specjalnie przygotowane pasy, które ułatwią ich przenoszenie. Są również takie rozwiązania, w których będzie można powiązać dwie torby ze sobą, gdy na wyjazd będziemy chcieli zabrać więcej niż jedną torbę. Oczywiście pakując się warto pamiętać, by te najcięższe rzeczy umieszczać na spodzie, co znacząco ułatwi pakowanie i sprawi, że będzie można ochronić się przed pognieceniami. Odpowiedni sposób pakowania jest istotny, ponieważ dzięki niemu będziemy mogli lepiej zorganizować sobie taki wyjazd i zadbać o wszystkie szczegóły, tak by cały nasz bagaż był dobrze zorganizowany.

Warto przeczytać